Date

AnaBebek

Anne ve Bebek Dünyası
Breast Cancer Ribbon

Archive for April, 2013

Bebeklerde yanık

posted by:

Dünyada olduğu gibi Ülkemizde de bebek kazalarının büyük çoğunluğunu yanık vakaları oluşturmaktadır. Bebeklerin ilk hareketlendikleri dönemden 4 yaşına kadar olan dönemde yanık vakaları, yanık olaylarının büyük çoğunluğunu oluşturuyor. Bebeklerin anneleriyle beraber mutfakta vakit geçirmeleri yada çok çay seven bir toplum olduğumuz için herkesin otururken yanında dolu bir çay bardağı durması, bebekleri yanık tehlikesiyle başbaşa bırakmaktadır.

Öncelikle yanık vakalarının bebeklerde büyüklere oranla bilinenin aksine daha tehlikeli olduğu düşünülerek bu konuda evde önlemler alınmalı ve kaza ihtimali en aza indirilmelidir. Eğer ki bebeğiniz bir şekilde çeşitli sebeplerden yanmışsa ilk yapılması gereken iş yanık derinin çok hızlı bir şekilde su tutulmasıdır. Yaklaşık 10 dakika soğuğa yakın ılık su tutulan yanık bölge, güneş görmeyecek şekilde temiz ve ıslak bir bezle sarılarak en yakın acil servise götürülerek pansuman yapılması sağlanır.

Bebeklerdeki yanık dereceleri hakkında kısa bilgi vermek istiyorum

1. derece yanıklar: Güneş yanığından biraz hallicedir. İyileşmesi 4-7 gün arası sürer. Ayakta pansuman yapılarak, hasta evine gönderilir. Genelde iz kalmaz.
2. derece yanıklar: BU tür yanıklar ince derinin altında yer alan ikinci deri tabakasının da yanmasıyla oluşur. Yanık bölgede su kabarcıkları oluşur. Hastanın durumuna göre evde yada hastanede tedavi devam ettirilir. İyi bir tedavi süreciyle iz veya fonksiyon kalmadan atlatılabilir.
3. derece yanıklar ise en tehlikeli olan yanık türüdür. Bu durumda yanık sadece deri de kalmamış, iç organlarına, kaslara, hatta kemiklere dahi ulaşmıştır. Hızlı bir şekilde yanık tedavi merkezi olan bir hastaneye ulaştırılmalıdır.

Malesef ki Türkiye yanık tedavisi alanında biraz geri kalmış durumda. Gata, bu konuda diğer hastanelerin daha önünde. Ankarada ise Başkent Üniversitesi Hastanesi bu konuda son derece tecrübeli hekimlerden oluşuyor.

Geçmiş olsun. Allah sabır versin. Uzun ve zor bir süreç sizi bekliyor. Ama moralinizi bozarsanız bu bebeğinize de yansıyacak ve iyileşmesini geciktirecektir unutmayın.

Incoming search terms:

 • bebeklerde yanık izi kalır mı
 • bebeklerde yanık izi kalırmı
 • bebeklerde el yanığı
 • yanik sargidami iyilesmelidir
 • bebegim elini yakti
 • bebegin yüzünden yanik izi kalirmi
 • bebeklerde 2 derece yanik izi kalir mi
 • cocuklarda cay yanik izi kalirmi
 • Yanık ızı bebeklerde kalırmı

Erdoğan Zaim İletişim

posted by:

Şeker hastalığında uyguladığı farklı tedavi yöntemi ile birçok hastanın iyileşmesine vesile olan Dr. Erdoğan Zaime ait iletişim bilgilerine ulaşmak isteyen okuyucularımızın talebi üzerine Dr erdoğan Zaimin iletişim bilgisini içeren telefon numarasını aşağıda veriyoruz.

Erdoğan Zaim İletişim

Dr. Erdoğan Zaim Telefon
0 532 615 82 11

Erkan Mirzaoğlu video

posted by:

Günümüzün en önemli ve rahatsızlık verici hastalıkları arasında olan bel ve boyun fıtığı özellikle bayanları daha çok rahatsız etmektedir. Birçok bayan da bu rahatsızlığa hamilelikle veya doğumdan sonra bebeği taşırken yakalanmışlardır. Bel ve boyun fıtığı ameliyatı zor ve hastada yan etkiler bıraktığı için öncelikle manuel terapi yöntemiyle tedavi edilmesi ve en son çare olarak ameliyat düşünülmesi gereken hastalıklardır. Zaten halk arasında da bel çekenlerin olduğu, bel fıtığı derdinden insanların bel çeken kimselere gittiği biliniyor. Hatta bazı hastaların bu şekilde iyileştiğini duysak da tıp eğitimi almamış insanların tıbbi müdahalesi, yanında büyük riskler de getirebiliyor.

Erkan Mirzaoğlunun hastaları da kendisinden memnun. Zaten Erkan Mirzaoğlundan randevu alıp giderseniz ne kadar rağbet olduğunu görürsünüz. Ankara’daki üst düzey bürokratlar, hatta milletvekillerini sırada beklerken görebilirsiniz.

Erkan Mirzaoğlu video 1

http://www.youtube.com/watch?v=NMz_S7jJTlw

Erkan Mirzaoğlu video 2

http://www.youtube.com/watch?v=6Ub-x8X8lmw

Erkan Mirzaoğlu video 3

Erkan Mirzaoğlu video 4

Erkan Mirzaoğlu video 4

Erkan Mirzaoğlu vide0 5
http://www.youtube.com/watch?v=cpYPWmT4-CI

Erkan Mirzaoğlunun bir notunu da iletmek istiyoruz.
İnanmayarak gelenler, lütfen randevu almasınlar.Bu şekilde müdahale edemiyorum. Israr edenler oluyor. Bu durumda müdahale edersek hastanın ağrıları artabilir. randevularımız zaten sınırlı.

Incoming search terms:

 • erkan mirzaoğlu facebook

Gebelikte müzik

posted by:

Gebelikte müzik dinlemenin faydaları bilim adamları tarafından uzun zamandır araştırılan bir konudur. Müziğin insan psikolojisine olan olumlu etkilerinin gebelik döneminde anne ve bebeğe olan etkilerinin nasıl sonuçlar doğuracağını araştıran bilim adamları bu konuda ilginç sonuçlar ortaya çıkarmışlardır.

Anne karnına düştükten sonra gebeliğin 26. haftasında bebek sesleri duyabilir. Sesleri duymaya başlayan bebek dışarıdan gelen müziği de hissedebilir. Bu müziğin bebeğin fiziksel ve zihinsel gelimine doğrudan katkı yaptığını gösterir bir araştırma olmasa da dingin müziklerin hem annenin hem de bebeğin gevşemesine ve dinlenmesine katkı sağladığını gösteren bilimsel çalışmalar yapılmıştır.
Gebelikte müzik tercihinde klasik müziğin veya musikinin tercih edilmesi anne ve bebek açısından daha dinlendirici olacaktır. Çok hızlı melodili veya karamsar müziklerin olumlu etkilerinden daha fazla zararı olabileceği dikkatten kaçmamalıdır.

Bazı bebeklerde, doğum sonrası ağlama krizleri görülmektedir. Anneler ve babalar, doğum sonrasında yaşanan ağlama krizlerinin nedenini çözememektedirler. Bebeklere, böyle durumlarda, gebelikte dinletilen müziklerin dinletilmesi durumunda, bebeğin daha kolay sakinleştiğinin görülebilmesi muhtemeldir. Anne karnında müzik dinleyen bebeğin zekasının gelişeceğini tahmin eden anne adayları ve babalar şunu bilmelidirler ki, anne karnındaki bebeğin zekası değil; fakat duygusallığı gelişmektedir. Bu nedenle, anne karnında iken bebeğinize uygulamış olduğunuz taktikleri, ağlama krizleri sırasında da uygularsanız, bebeğin alıştığı bir durumun kendisine yansıtılmasının, onu daha kolay sakinleştirdiğini görebileceksiniz.

Kayseri Setrems İletişim

posted by:

Ankara merkezli kurulan ve tesettür giyim denilince ilk akla gelen Setrems mağazaları, daha sonra Türkiye’nin diğer şehirlerine de şubeler açarak şube sayısını artırdı. Aşağıda Kayseri Setrems iletişim bilgilerini arayanlar için Kayseri Setrems telefonu ve Kayseri Setrems Adresini bulabilirler.

Kayseri Setrems İletişim:

Kayseri Setrems Telefon
0352 220 05 50

Kayseri Setrems Adres
Vatan Cad. NO 4/B

Incoming search terms:

 • setrms bursa mağazası
 • setrms bursada nerede
 • setrems bursa
 • setrms giyim bursa adresi
 • anne kız giyim kayseri
 • bursa setrms mağazaları adresleri
 • cadde mağaza anne kız
 • nata vega setrems
 • setrms iletişim bursa

Keçiören Setrems İletişim

posted by:

Ankara merkezli kurulan ve tesettür giyim denilince ilk akla gelen Setrems mağazaları, daha sonra Türkiye’nin diğer şehirlerine de şubeler açarak şube sayısını artırdı. Aşağıda Keçiören Setrems mağazası iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz.

Keçiören Setrems İletişim:

Keçiören Setrems Telefon
0312 321 26 26

Keçiören Setrems Adres
Anteres AVM NO 75

Osmangazi Joker Telefon

posted by:

Osmangazi Joker iletişim bilgisi arayanlar aşağıda Osmangazi Joker telefonu Osmangazi Joker adresi bulabilirler.

Osmangazi Joker İletişim Bilgileri:

Osmangazi Joker Telefon: 0224 255 13 82
Osmangazi Joker Adresi: Osmangazi AVM

Aqua Florya Joker Telefon

posted by:

Aqua Florya Joker iletişim bilgisi arayanlar aşağıda Aqua Florya Joker telefonu Aqua Florya Joker adresi bulabilirler.

Aqua Florya Joker İletişim Bilgileri:

Aqua Florya Joker Telefon: 0212 663 55 35
Aqua Florya Joker Adresi: Aqua Florya AVM

Maltepe Carrefour Joker Telefon

posted by:

Maltepe Carrefour Joker iletişim bilgisi arayanlar aşağıda Maltepe Carrefour Joker telefonu Maltepe Carrefour Joker adresi bulabilirler.

Maltepe Carrefour Joker İletişim Bilgileri:

Maltepe Carrefour Joker Telefon: 0216 383 02 15
Maltepe Carrefour Joker Adresi: Maltepe Carrefour AVM