Date

AnaBebek

Anne ve Bebek Dünyası
Breast Cancer Ribbon

Posts Tagged ‘hangi bebek bezi’

Bebek Bezi Markaları

posted by:

Piyasada genel olarak büyük markaların hakim olduğu bebek bezi sektöründe anne babalar bebekleri için hangi bebek bezinin daha uygun olduğuna karar vermekte zorlanabiliyorlar. Bu konuda anne babalara yardımcı olmak için bebek bezi markaları hakkında küçük bir araştırma yaptık.
Piyasada genel olarak büyüklerin hakim olduğu bebek bezi markalarında anne babalar bebekleri için hangi bebek bezinin daha uygun olduğuna karar vermekte zorlanabiliyorlar.
Piyasadaki en büyük marka herkesin bildiği gibi Prima. Yalnız prima pazar payını büyütmek için farklı ürünlerle piyasaya girmiş durumda. Primanın üst segment ürünü Prima Premiumcare. Diğer bezlere göre daha pahalı olan Prima Premiumcare ortalama bezlere göre daha yumuşak ve emiş gücü daha yüksektir. Aile bütçesi yeterli olan aileler ve hassas ciltli bebekler için tavsiye ederiz.
Prima aktif bebek ise Primanın orta sınıf ve piyasaya hakim olan ürünü. Prima Aktifbebek ürünü, Prima Premiumcare ürüne göre daha ucuz olmakla beraber ortalama bebek bezlerine göre daha pahalıdır. Prima aktif bebek, çok fazla dışarı taşma problemi yaşatmayan bir ürün olmakla beraber bazı bebeklerde pişik problemi yaratabiliyor.
Piyasadaki ucuz markalarla rekabet etmek adına Prima Kuru ve Hesaplı ürününü piyasaya sürdü. Kuru ve hesaplı her ne kadar düşük bütçeli aileler için tasarlandıysa da prime tecrübesi ile orta kalite sayılabilecek bir ürün. Dar gelirli ailelerin gönül rahatlığıyla deneyebileceği, problem olmazsa da kullanabileceği bir ürün.
Evy baby bebek bezi, bebek bezi markaları içerisinde ucuz ama işi görür sınıfında yer ala bir bebek bezi.
Primalara göre biraz set gibi dursa da kullananların birçoğu memnun. tabbi bu sizinde memnun olacağınız anlamına gelmez. Belki sizin bebeğiniz için uygun olmayabilir.
Molfiks ve huggies herkesin bildiği bebek bezi markaları. Primaya göre fiyatları daha düşük olsa da çok da ucuz olmayan ürünler. Molfiks bebek bezi, biraz kağıdı andırıyor. Primaya göre de aynı ölçülerde olanlar daha büyük. O yüzden molfiks bezin alt kilolarında yani 3-6 kg sınıfı için 3 kglik bir bebekte sızdırma ihtimali biraz daha fazla.
Son kararı vermek için piyasada yer alan en az 5 bebek bezi markasını denemenizi ve hangi bebek bezini kullanacağınıza ondan sonra karar vermenizi tavsiye ediyoruz.

Incoming search terms:

  • huggies bebek bezi hangi ülkenin
  • huggies hangi ulkenin
  • huggies nerenin malı
  • huggies hangi ülkenin malı
  • prima hangi ülkenin
  • prima nerenin malı
  • molfix hangi ülkenin
  • prima bebek bezi hangi ülkenin malı
  • prima bebek bezi nerenin malı
  • bebek bezleri hangi ülkelerin

Hangi bebek bezi

posted by:

Bu yazımızda hangi bebek bezini şeçmeliyizin cevabını bulmaya çalışacağız. Öncelikle iyi bebek bezi yoktur, bebeğinizde pişik yapmayan ve sızdırmayan bebek bezi vardır. O yüzden hangi bebek bezi sorusuna hemen cevap veremeyiz.
Bebek bezinde kaliteden ziyade bebeğin tenine uygun bebek bezinin seçilmesi daha çok önem arz eder. Bu da biraz deneme yanılma yöntemini gerektiriyor. Bir annenin çok memnun olduğu bebek bezinden diğer anne büyük şikayetlerle bahsediyor. O yüzden özellikle ilk hamileliğin sonlarında bazı çiftlerin bebek bezi stoğu, bebeğin alınan bezi sevmemesi riski taşımaktadır. Tavsiyemiz genç çiftlere bebek bezinde yeni doğan bebekler için uygun olan bebek bezlerinden bir paket almaları daha sonra ise eczanelerden deneme ürünü olan bezlerden alarak hangi bebek bezi sorusunu deneyerek cevaplamaları gerektiğini söyleyebiliriz. Bebeğin rahat ettiği en ucuz bezi kullanmak hem bebek hem de aile için en karlı alışveriş olacaktır.